Bukkeparaden 2010

Jaktutstyr for kr 10.000 i premie!

Geir Arne Hansen

Geir Arne er tydeligvis en som tar bukkejakta seriøst: observasjoner utover sommeren, jakttårn… Han forteller dette: Revirbukk skutt i Vardal utenfor Gjøvik!
Har fulgt bukken utover sommeren, og frem til kvelden da jeg endelig fikk den. Har kun observert den på lengre avstander ( sjelden nærmere enn ca.250 meter. Fikk øye på bukken på nytt fra tårnet sent på kvelden den 22/8. Måtte ut av tårnet, og smøg meg innpå inn i småskog, langs et jorde til det gjenstod ca. 120 meter! Plutselig kommer bukken gående målbevist rett mot meg! Lurer på om jeg er blitt oppdaget! Bukken er nå bare ca.60 meter unna, så jeg beveger meg sakte bakover, hvor jeg kom fra!
Har ikke rygget mere enn 10 meter, da bukken vender bredsiden til på ca 40 meter! Jeg monterer Thompson Rifla, og skyter et rent hjerteskudd med 300gr. Barnes TSX i .416 Rigby! Bukken ligger naturligvis på stedet!
Nå kan jeg trekke pusten igjen! Storbukk i denne størrelsen får jeg nok bare en gang i livet! Skallevekt ca. 590 gr. Stanglengde ca. 32 cm. Bra vidde. Meget symetrisk med 6 tagger, og fine perlinger!

Det var greier Geir Arne! Artig situasjon, spennende historie – og super bukk! Regner med å se deg på Villmarksmessa i Vikingskipet i slutten av Mars : – )

Fylke:
Oppland